1% na profesjonalny krok w dorosłe życie

21 Lut, 2017

W 2011 roku Przemek zachorował na nowotwór złośliwy kości  – osteosarcoma, pierwotny nowotwór tkanki kostnej umiejscowiony pod prawym kolanem. Od tego wydarzenia jego historia życia zapełniła się bólem, cierpieniem, walką ale i nadzieją na lepszą przyszłość.

W niecały miesiąc od rozpoznania choroby otrzymał pierwsze chemie. Mimo wszystkich skutków ubocznych i wielkiego cierpienia, chemioterapię znosił dzielnie. Po trzech miesiącach przeszedł operację usunięcia guza i wstawienia endoprotezy stawu kolanowego. Niestety endoproteza nie została przyjęta przez organizm. Po miesiącu rana otworzyła się i doszło do zakażenia gronkowcem. Rana musiała pozostać otwarta, aby kontynuować następne bloki chemii w celu ratowania życia. Przemek mimo wielkiego bólu i cierpienia nie poddawał się. Cały czas wspierali go rodzice. Po zakończonej chemioterapii rozpoczęła się kolejna walka o ratowanie nogi. Leczenie, które trwało ponad rok niestety nie przyniosło żadnych efektów. Było jeszcze gorzej, zakażanie utrzymywało się, mięśnie przestały funkcjonować, w kości pojawiła się osteoporoza, a noga była krótsza o 10cm. Mimo wielkiego bólu Przemek wszystko znosił dzielnie, cały czas kontynuował naukę z rewelacyjnymi wynikami i średnią ponad 5,0! W końcu zapadła decyzja o amputacji nogi. Wydawało by się, że amputacja to dla niejednego człowieka wyrok – kalectwo. Ale nie dla Przemka i jego rodziców. Nastoletni Przemysław przeszedł siedem operacji i nie poddał się chorobie. Dostał się do III Liceum Ogólnokształcącego Unii Lubelskiej w Lublinie do klasy matematyczno – fizycznej. Po jej ukończeniu został studentem pierwszego roku na Politechnice Lubelskiej.

Dziś potrzebuje wsparcia w kolejnym kroku w walce o samodzielność. Jego proteza na czas wzrostu musi zostać zastąpiona w pełni profesjonalną, która w znacznie lepszym stopniu pomoże mu pokonywać bariery architektoniczne. Jej koszt to 165 000 zł. Możemy mu w tym pomóc! Wystarczy przekazać 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Lubelskiej z dopiskiem Przemek Król. Do czego gorąco zachęcamy!

NR KRS 0000204819

Na profesjonalny krok w przyszłość!

Bezpłatny program do rozliczeń Pit dedykowany Caritas Archidiecezji Lubelskiej można pobrać na naszej stronie.

 

 

Komentarze

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza - bądź pierwszy!

Jak przekazać 2%
1% z podatku + 1% od serca

PRZEKAŻ 1% z PODATKU

Wystarczy, że w deklaracji podatkowej wpiszesz nr KRS
Caritas Archidiecezji Lubelskiej: 0000204819.
W tym celu pobierz darmowy program do rozliczeń lub wypełnij PIT online.

PRZEKAŻ 1% OD SERCA

Wpłać kwotę wyliczonego podatku bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem 1% od serca lub skorzystaj z płatności Dotpay.

Wsparło nas już 14 osób

W 2017 roku planujemy:

1.

poprawić jakość życia podopiecznych Domowego Hospicjum

2.

Zakup łóżek pielęgnacyjnych dla obłożnie chorych

3.

rozbudowę stołówki dla bezdomnych Anielska Przystań

Kontakt z nami

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2
20-950 Lublin
tel.: +48 (81) 532 95 71
www.lublin.caritas.pl
e-mail: lublin@caritas.pl

NR Konta:

46 1240 1503 1111 0000 1752 8351
W razie pytań skontaktuj się z:
*
*
*