Śniadanie Wielkanocne dla potrzebujących

12 Mar, 2018

We wtorek, 27 marca o godzinie 11 w hali Dworca PKS w Lublinie przy Al. Tysiąclecia 6 odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla bezdomnych, potrzebujących oraz podróżnych. Będzie to Śniadanie Wielkanocne pod osobistym patronatem Metropolity Lubelskiego, ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika.

To wydarzenie zainicjowane przez Spółkę Lubelskie Dworce, której szczególnie bliski jest los potrzebujących i bezdomnych. Nie można też nie wspomnieć  „cichego”, ale jakże ważnego zaangażowania ojców z Zakonu Braci Mniejszego Kapucynów, którzy od wielu lat otaczają pomocą bezdomnych i organizują dla nich cyklicznie rekolekcje.  Wspólny posiłek, modlitwa i rozmowa, jak w domu. Dodatkowo każdy potrzebujący otrzyma talon uprawniający do otrzymania paczki żywnościowej w siedzibie Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Okres Wielkiego Postu to czas duchowego przygotowania się do Zmartwychwstania Pana Jezusa, w którym nasza Caritas szczególnie szuka dróg pomocy potrzebującym i apeluje o większą wrażliwości na potrzeby innych. Dlatego zachęcam do włączenia się w przygotowanie Śniadania Wielkanocnego – podkreśla ks. Wiesław Kosicki, dyrektor Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Zapraszamy wszystkich Darczyńców do pomocy w przygotowaniu paczek żywnościowych. Wystarczy przekazać do siedziby Caritas produkty o przedłużonym terminie ważności (takie jak mąka, ryż, cukier, makaron, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata, słodycze itp.) lub przekazać darowiznę za pomocą płatności Dotpay na naszej stronie www.lublin.caritas.pl.

Poczęstunek podczas Śniadania zapewni Catering Anielskie Smaki (prowadzony przez Fundację Dantis), który od wielu miesięcy wspiera potrzebujących poprzez codzienne wydawanie posiłków bezdomnym i potrzebującym w Anielskiej Przystani w siedzibie Caritas.

Organizatorami Śniadania Wielkanocnego są: Lubelskie Dworce S.A., Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Zakon Braci Mniejszych Kapucynów oraz Centrum Wolontariatu.

Komentarze

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza - bądź pierwszy!

Jak przekazać 2%
1% z podatku + 1% od serca

PRZEKAŻ 1% z PODATKU

Wystarczy, że w deklaracji podatkowej wpiszesz nr KRS
Caritas Archidiecezji Lubelskiej: 0000204819.
W tym celu pobierz darmowy program do rozliczeń lub wypełnij PIT online.

PRZEKAŻ 1% OD SERCA

Wpłać kwotę wyliczonego podatku bezpośrednio na konto Caritas Archidiecezji Lubelskiej 46 1240 1503 1111 0000 1752 8351 z dopiskiem 1% od serca lub skorzystaj z płatności Dotpay.

Wsparło nas już 15 osób

W 2017 roku planujemy:

1.

poprawić jakość życia podopiecznych Domowego Hospicjum

2.

rozbudować Dzienny Ośrodek dla Bezdomnych

Kontakt z nami

Caritas Archidiecezji Lubelskiej

ul. Prymasa S. Wyszyńskiego 2
20-950 Lublin
tel.: +48 (81) 532 95 71
www.lublin.caritas.pl
e-mail: lublin@caritas.pl

NR Konta:

46 1240 1503 1111 0000 1752 8351
W razie pytań skontaktuj się z:
*
*
*